Wystrój stołu na Boże Narodzenie

Dekoracje stołu na Boże Narodzenie możemy kupić, albo przygotować samodzielnie. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ozdoby ze sklepu, czy postawimy na własną kreatywność, warto pamiętać o kilku wskazówkach, dzięki którym stół zyska odświętny charakter.

Mniej znaczy więcej

Elegancko nakryty i udekorowany stół, nie musi się uginać pod ciężarem ozdób. Preferujesz minimalistyczny, skandynawski styl? Postaw na stonowane kolory i delikatne dodatki. Zacznij od nakrycia stołu. Możesz wykorzystać w tym celu tradycyjny, biały obrus lub bieżnik. Następnie serwetki. Najlepsze będą szare, jednak jeśli chcesz, aby Twój stół zyskał odrobinę koloru, wybierz te w kolorze jasnobłękitnym. Zastawa powinna być prosta, obowiązkowo biała, bez żadnych zdobień. Sztućce srebrne. Dekoracja stołu Boże Narodzenie, utrzymane w stylu skandynawskim, powinny być wykonane z drewna lub bezbarwnego szkła.

 

Na wysoki połysk

Połączenie złota i srebra jeszcze do niedawna uchodziło za zbyt ekstremalne. W tym roku możesz sobie pozwolić na dekorację stołu na Boże Narodzenie w mieniących barwach. Klasyczny, biały obrus zastąp złotym, dzięki czemu wigilijny stół nabierze blasku. Rozłóż srebrne serwetki na środku ustaw srebrne świece. Nie zapomnij o detalach. Na środku każdego talerza połóż sztućce, przewiązane złotą wstążką. Jeśli chcesz uniknąć zbyt dużego przepychu, wybierz białą zastawę, ozdobioną jedynie złotym lub srebrnym ornamentem. Stół nakryty w kolorach szlachetnych kruszców będzie idealny dla wymagających gości, którzy w Święta lubią się poczuć wyjątkowo.

 

Swojsko i tradycyjnie

Osoby, dla których Wigilia to przede wszystkim okazja do spotkań z bliskimi, długich rozmów i wspólnego kolędowania, będą się czuły najlepiej przy tradycyjnie nakrytym stole. Śnieżnobiały obrus, serwetki z bożonarodzeniowym motywem oraz rodzinna zastawa, stworzą świąteczny, domowy nastrój. Na takim stole nie może zabraknąć niewielkich świeczek, szyszek oraz czerwonych, pachnących jabłek, ułożonych w wiklinowym koszyku.

dekoracja stołu boże narodzenie