Kilka sposobów na odpływ łazienkowy

W obecnych czasach nawet odpływ łazienkowym ma znaczenie. Jego umiejscowienie (tradycyjnie, a może odpływ ścienny), kształt, wzór, kolor, a nawet materiał z jakiego został wykonany. Prawie nieograniczona gama produktów daje nam możliwość wyboru rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb i pomysłów.

Różne sposoby na odpływ

Na początek odpływ prysznicowy, czyli sposób na uniknięcie brodzika i montażu klasycznej kabiny prysznicowej. Dzięki temu jest wygodnie, ładnie oraz uzyskujemy więcej przestrzeni i komfort z użytkowania. Do wyboru mamy odpływy:

  • liniowe
  • punktowe
  • kątowe

Jeśli odpływ ma być ozdobą, wtedy musimy wybrać model z ozdobną maskownicą. Jeżeli ma być ukryty wybierzmy model z możliwością wykończenia tymi samymi płytkami.

odplyw-lazienkowy3

Czyszczenie

Niewątpliwie duża zaletą odpływów prysznicowych jest łatwość w ich czyszczeniu. Wystarczy zdjąć ozdobną maskownicę i otrzymymamy dostęp do syfonu, co pozwoli na łatwą pielęgnacje. W przypadku, kiedy z odpływu wydobywają się nieprzyjemne zapachy, w celu eliminacji można zastosować tzw. suchy syfon, który można zamontować w dowolnym momencie. Głównym zadaniem syfonu suchego jest samoczynne otwieranie klapki podczas przepływu wody/ścieków, oraz jej zamykanie co zapobiega wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów.

odplyw-lazienkowy-czyszczenei

Ciekawym rozwiązaniem są także odpływy ścienne, o których opowiadam w osobnym artykule.