Rodzaje frontów kuchennych

Rodzaj frontu kuchennego to element na który mało osób zwraca uwagę, a jest to bardzo istotna część składowa mebli kuchennych. Front kuchenny decyduje nie tylko o komforcie użytkowania, ale także wpływa na wygląd i design całej kuchni.

Trzy rodzaje frontów kuchennych:
  1. lakierowane
  2. matowe
  3. półmatowe

Wybierając któryś z wyżej wymienionych frontów, warto zwrócić uwagę, kto będzie korzystał z kuchni? Czy będzie to kuchnia dla singla? dla pary? czy może dla dużej rodziny. Dla dużych rodzin warto zastosować fronty lakierowane, które są łatwe w sprzątaniu i wymagają tylko kilka chwil aby front znów błyszczał. Co więcej są bardziej odporne na uderzenia. Jednym z minusów są widoczne odciski palców, szczególnie jeśli otwierając szafkę nie korzystamy z uchwytów.

Jeśli chodzi o fronty matowe to wymagają one częstszego sprzątania (specjalnymi) środkami. W tym przypadku warto zapamiętać, że jeśli pozostawimy plamy na dłużej to wnikną w lakier więc starajmy się do tego nie dopuścić. Zaleta nie widać odcisków palców. W przypadku frontów półmatowych, podobnie jak fronty matowe lepiej maskują wspomniane odciski palców i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie kładzie się nacisku na efekt połysku.