Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

biurko

Jasne, rozświetlone wnętrza będące nawiązaniem do natury to doskonały pomysł na urządzenie pokoju nastolatka. Idealne proporcje, którymi wyróżnia się styl skandynawski powalają na swego rodzaju indywidualność aranżacyjną, której w gruncie rzeczy oczekują młodzi ludzie. Jak tego dokonać?

Przełamana biel

Biel to swego rodzaju tło, które można przyrównać do płótna czekającego na wprawną rękę artysty. To właśnie ona wyróżnia styl skandynawski i pozwala na dowolność w doborze dodatków. Nastolatkowie mają swoje ugruntowane zdanie oraz preferencje, które zazwyczaj nie są spójne z oczekiwaniami dorosłych. Dlatego właśnie styl skandynawski okazuje się tym, który staje się wyjściem doskonałym w aranżacji pokoju nastolatka.

Neutralność bieli tak naprawdę pozwala na grę innymi kolorami. Ta uniwersalność idzie w parze z duchem czasu, a tym samym zmianami, które mogą następować nader często. Prostolinijna, o nieco surowym wyrazie nabiera rumieńców z kontrastującymi dodatkami. Styl skandynawski pozwala bowiem na urządzenie wnętrza marzeń. Może więc być inspiracją do pokoju rockmana, artystki czy wielbiciela gier komputerowych.

Powiększone i wymarzone

Styl skandynawski nie jest zimny, chociaż jego główny kolor mógłby nawiązywać do prawdziwego lodowego królestwa. Pokoje nastolatków zazwyczaj nie grzeszą dużą powierzchnią a ilość dodatków, jakie najczęściej się w nich znajdują potrafią przyprawić o zawrót głowy. Biel optycznie powiększa przestrzeń czyniąc ją jaśniejszą i bardziej przestronną.

W pokoju nastoletniej panny dodatki z różu czy szafiru dodadzą energii i sprawią, że całość nabierze prawdziwego, optymistycznego charakteru. Prostota mebli i geometryczne dodatki dodadzą odpowiedniego wyrazu, który będzie zaprzeczeniem cukierkowego świata małej księżniczki. Jeśli zadbamy o to, by w pokoju dziewczyny znalazły się hobbystyczne dodatki oraz właściwe i oczekiwane przez nastolatkę wyposażenie możemy być pewni sukcesu.

Młodzieżowo męskie pokoje skandynawskie

Urządzenie pokoju dla nastoletniego chłopca to nie mniejsze wyzwanie niż w przypadku dziewczyn. Tutaj trzeba postawić na podkreślenie męskości i zainteresowań. W tym przypadku styl skandynawski powinien być kompozycją bieli z niebieskim, granatowym, ciemnozielonym, stalowym i szarym. Modne przecięcia pasami, zastosowanie geometrii i wyrazistych dodatków imitujących np. dworcowe zegary czy mechaniczne układy z pewnością przypadną do gustu każdemu młodemu mężczyźnie.

Styl skandynawski to wielorakość możliwości. W istocie jest to jeden z nielicznych, pozwalających na dokonanie szybkich zmian bez konieczności podejmowania rewolucyjnych remontów.