Pokój dla bliźniąt: kolory, dekoracja, meble

Kolory

Kolor w pokoju dla bliźniąt, szczególnie różnej płci ma duże znaczenie. Po pierwsze powinniśmy wybrać neutralne tonacje jak: połączeni bieli z kolorem szarym, żółtym, pomarańczowym, czerwony, zielonym, turkusowym czy limonkowym. W tym sezonie modne są zgaszone pastele. Ciekawym pomysłem jest połączenie kolorów, np: miejsce spania dziewczynki pomalować na kolor np różowy, a chłopca na niebieski, czy zastosować ciekawe nadruki na ścianę np animowana grafika 3D itp. Poza tym można zróżnicować dekoracje łóżek czy nawet pojemniki na zabawki.

Dekoracje

Wybór dekoracji nie może być przypadkowy. Jeśli urodził nam się chłopiec i dziewczynka warto wybrać takie motywy dekoracyjne, które połączą zainteresowania obu płci. Z uniwersalnych motywów polecam: figury geometryczne, modne zygzaki, paski, groszki czy kratki. Np: dywan w kratkę czy groszki w kolorach szaro-białych, będzie pasował to wielu kolorów oraz tworzy dodatkowe miejsce zabaw naszych pociech. Z uniwersalnych dekoracji tematycznych polecam również motyw roślinne, film, podróże, fotografię, architekturę, dekoracje typograficzne i alfabet.

Meble

Meble i znów posłużę się słowem UNIWERSALNE czyli o prostych liniach, bez ozdobników. Aby uzyskać bardziej indywidualny charakter należy zrezygnować z kompletów. Łóżka powinny być jednakowe, drewniane lub metalowe, świetnie sprawdzą się szafy wolnostojące, czy np koniki na biegunach. Nie ma konieczności zaznaczania, który mebel, półka, biurko czy szafka jest chłopca, a która dziewczynki. Jeśli dzieci będą chciały zaznaczyć, że coś jest ich to same odpowiednio to przyozdobią – idealnie sprawdzą się naklejki w formie literek.

Podsumowując, stworzenie przestrzeni idealnej dla bliźniąt o przeciwnej płci nie jest łatwym zadaniem. Nie wystarczy też raz zaprojektować pokój i zapomnieć. Na każdym etapie dorastania, należy obserwować dzieci i dopasować przestrzeń do ich potrzeb i zainteresowań, a z pewnością nasze maluchy będą zadowolone 🙂

pokój bliźniąt