Garderoba w sypialni

Garderoba element bez którego nie można się obejść. Wygodnie gdy jest w sypialni lub jej sąsiedztwie. Ciekawy rozwiązaniem jest garderoba, ukryta np za wezgłowiem łóżka. Jak sprawić aby był komfortowa?

Planując garderobę nie róbmy niczego na “oko”. Należy sprawdzić dokładnie wymiary, nie tylko na poziomie podłogi, ale także nad podłogą, w połowie wysokości ściany i pod sufitem. Dokładne wymiary pokażą nam czy np. ściany są krzywe i ze np szafy zmieszczą się na podłodze ale pod sufitem już niekoniecznie.

Komfort każdej sypialni zapewni nam obszerna szafa, a jeszcze lepszym rozwiązaniem jest oddzielne pomieszczenia, które należy zagospodarować zgodnie z ergonomią i dwoma zasadami.

  1. Zasada projektowania: np.wysoko umieszczamy półki na ubrania, które używamy rzadko, ok 150 – 160 cm na najdłuższe rzeczy oraz szuflady na drobiazgi czy biżuterię.
  2. Zasada indywidualnych potrzeb – szukajmy rozwiązania, które spełni nasze wymagania

Na rynku znajdziemy modele szaf, które umożliwiają wpinanie i wypinanie półek, tak ze możemy każdą z nich dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowym udogodnieniem, może być np. pantograf, który pozwoli na opuszczenie wysoko zawieszonego drążka z wieszakami, czy wysuwane moduły z wieszakami np na spodnie czy krawaty. Wszystko to aby utrzymać nienaganny porządek i zwiększyć komfort korzystania z garderoby.

Planując garderobę nie zapomnijmy o oświetleniu. Dobrym rozwiązaniem jest np. wybór oświetlenia czasowego, które zapala się np po otwarciu szafy czy wejściu do pomieszczenia. Pomoże to nie tylko w odszukaniu danej rzeczy, ale także wpłynie na oszczędność.

Poniżej przykład garderoby idealnej…

nowoczesna-garderoba