Bateria do wanny, która oszczędza wodę

Wybór armatury łazienkowej może być problematyczny, poza szeroką gamą kolorystyczną, ceną i sposobem montażu warto zwrócić uwagę na czy dana bateria nie jest np. termostatyczna.

Baterie termostatyczna to baterie, która oszczędzają wodę i energię. Posiadają wbudowany wewnątrz termostat, który w klika sekund miesza ciepłą wodę z zimną, w takich proporcjach, że otrzymamy strumień wody o optymalnej temperaturze. A więc dziennie możemy zaoszczędzić kilka litrów wody. Poza tym przed zakupem zwróćmy uwagę czy bateria posiada bezpieczną nienagrzewającą się obudowę, jest to dość istotny czynnik, o którym niestety zapominamy.

 

Wybór zależy od nas

Oczywiście wybierając dany model baterii musimy się kierować własnym potrzebami, preferencjami czy designem łazienki. Do wyboru mamy wiele modeli np. model klasyczny, który mocowany jest do ściany, lub nieco nowszy tzw. sztorcowy inaczej zwana baterią stojącą, którą montuje się do blatu przy wannie. W ofercie baterii sztorcowych znajdziemy baterie jednootworowe oraz trójotworowe.
Wybór baterii jest bardzo istotny , gdyż w zależności od sposobu montażu prowadzona jest odpowiednia instalacja wodna. A więc zastanówmy się dwa razy przed zakupem, ponieważ zmiana baterii ściennej na stojącą jest kłopotliwa i wiąże się z poważnym remontem i modernizacją podejścia wodnego czyli przebudową instalacji wodnej, skuciem glazury i wpuszczeniem rur w ścianę.