Taras – sposób na oazę relaksu

Ogród, taras czy patio, wszystkie te 3 miejsca są idealny miejscem na: wspólne grillowanie z bliskimi, długie letnie wieczory, rodzinne śniadania czy obiady pod otwartym niebem. Zadbajmy więc aby miejsce to było naszą prywatną oazą spokoju.

Zadbajmy więc o zieleń

Element bez którego taras nie nazywa się taras, a patio nie oddaje charakteru tego miejsca, to rośliny: zieleń, kwiaty czyli natura w czystej postaci. Podstawowy element tarasu: roślin, to one są głównym elementem oraz wizytówką tego miejsca. Wybór roślin zależy tylko od nas: jeśli lubimy spędzać dużo czasu na ogrodzie wybierzmy takie rośliny, które wymagają częstej opieki, jeśli jednak nie jesteśmy typem “ogrodnika” zdecydujmy się na zieleni, która nie wymaga stałej opieki. Do tego typu roślin możemy zaliczyć: pnącza, byliny i krzewy. Unikalnej i kolorowej aranżacji nadadzą rośliny pnące, wymagają one stałej opieki, jednak dają nam w zamian rajski ogród. Dla przykładu: surfinie, pelargonie i begonie. Warto zainteresować się także: żonkilami czy bratkami, które zmienią nasz ogród w miejsce pełne ciepła i koloru.

Oświetlenie

Drugim istotnym elementem tarasu czy patio, który wpływa na klimat i nastrój jest oświetlenie. Jest to nieodłączne wyposażenie, które sprawia, że możemy cieszyć się wypoczynkiem o każdej porze. Oświetlenie nie powinno być ordynarne, światło nie powinno być intensywne, a dyskretnie rozproszone. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie punktowych lamp w całym ogrodzie. Warto także zaopatrzyć się w lampy, które odstraszają owady, umili nam to czas spędzany na ogrodzie.

Meble

Meble, element bez którego spędzania czasu na tarasie byłoby co najmniej utrudnione, albo mniej komfortowe. Na szczęście producenci mebli ogrodowych nie dopuszczą do tego. Przeglądając ofertę zwróćmy uwagę na meble drewniane, które komponują się z pięknem natury. Np meble wykonane z takiego drewna jak: dąb, jesion, czereśnia, akacja, bud czy grab. Jeśli interesują nas niekonwencjonalne wykonanie mebli możemy wybrać produkty wykonane z drewna egzotycznego: heban, rattan czy bambus.

Warto zauważyć ze w ostatnich latach do łask wraca żeliwo, dziś wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych, przeznaczonych do nowoczesnych domów i apartamentów, oranżerii i oczywiście ogrodów. Jeśli szukamy elegancji połączmy oszczędne wzornictwo z różnymi gatunkami drzewa. Różnorodność produktów pozwala nam zaaranżować przestrzeń tarasu czy patio według gustu i upodobań. Przed zakupem mebli zewnętrznych zwróćmy uwagę na ich odporność na czynniki atmosferyczne, czyli materiał z jakich zostały wykonane.

 

Stylowo i funkcjonalnie

Wygląd i styl tarasu w największym stopniu zależy od wyboru mebli zewnętrznych. Meble ogrodowe muszą być przyjazne dla ludzkiego oka, a ich konstrukcja musi uwzględniać naszą wygodę. Jeśli poszukujemy wygody to idealnie sprawdzą się miękkie materace i poduchy w poszyciach z indyjskiego lub chińskiego surowego jedwabiu. Meblując taras pamiętajmy o dodatkach, które nadadzą uroku, wyrazistości i charakteru.

Bez względu na to jak spędzamy czas na ogrodzie, patio czy tarasie, dbają o odpowiednią aranżację tworzymy przestrzeń przyjazną człowiekowi.