Jak urządzić małą sypialnię?

sypialnia-meble

Mała przestrzeń w jakimkolwiek pokoju może być prawdziwym powodem do zmartwień. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku sypialni, bowiem jest to miejsce, gdzie często trzymamy wiele rzeczy, a do tego część przestrzeni musi być przeznaczona na łóżko. W trakcie urządzania sypialni można jednak skorzystać z jednego z kilku sposobów, które zdecydowanie ułatwią ulokowanie wszystkiego, co potrzebne w pokoju, a ponadto optycznie zwiększą nawet jego wielkość.

1. Szafa przesuwna

Pierwszą sposobem jest wykorzystywanie wszystkiego, co się da, by zmieścić jak najwięcej – a zatem jeżeli istnieje taka możliwość, powinniśmy starać się o coś takiego jak szafa przesuwna, najczęściej wnękowa, zamontowana wewnątrz ściany. Rozwiązanie takie przede wszystkim oszczędza mnóstwo miejsca w samym pokoju, zapewniając jednocześnie ogromną przestrzeń na trzymanie różnych rzeczy, głównie ubrań.

 

2. Szafa z lustrem

Drugim sposobem będzie wykorzystanie szafy posiadającej drzwi z lustrami. W ten sposób, dzięki odbijaniu od siebie wnętrza pomieszczenia, pozwalają na jego optyczne powiększenie, uzyskanie wrażenia dodatkowego miejsca.

 

3. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Trzecia zasada, jakiej należy przestrzegać to wykorzystywanie możliwie jak największej ilości przestrzeni, bez pozostawiania pustych dziur pomiędzy meblami. Jest to bowiem najczęściej miejsce zmarnowane, w które nic więcej się już nie mieści, a gdy dodamy kilka takich punktów w sypialni do siebie, to wyjdzie nam całkiem spora łączna suma.

 

4. Ustawienie mebli

Ustawienia mebli to czwarty sposób na dobre umeblowanie małej sypialni. Optymalnym rozwiązaniem byłoby ustawienie mebli tak, by przylegały do siebie. Wykorzystujmy jak najwięcej miejsca pod ścianą, by i w tym aspekcie nie pozostawała niewykorzystana przestrzeń.

 

5. Funkcjonalność mebli

Ostatni, piąty sposób wymaga, by meble spełniały możliwie wiele funkcji, tak, by nie było konieczności posiadania różnych rodzajów na zaspokajanie rozmaitych potrzeb. Wiązać się to może oczywiście z dodatkowymi kosztami, jednakże w ogólnym rozrachunku sprawia to, że urządzenie małej sypialni staje się dużo łatwiejsze i komfortowe.