Biokominiki – alternatywa dla kominków

Idealną alternatywą dla osób, które chcą cieszyć się w domu “żywym płomieniem” ale nie przepadają za kominkami są tytułowe biokominki.

Biokominek – ogień do zabudowy

 

Biokominki czyli ekologiczne i ekonomiczne kominki dekoracyjne, które bazują na bezwonnym i przyjaznym dla środowiska paliwie. Nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych, a więc mogą zostać zainstalowane w pomieszczeniach, które nie nadają się do instalacji tradycyjnych kominów. Spalane biopaliwo nie produkuje dymu, ani sadzy. Produktem spalania jest woda, a więc dodatkowo biokominki poprawiają wilgotność pomieszczenia. Kolejnymi zaletami są lekkość i mobilność. Z łatwością można przenieść biokominek do innego pomieszczenia, wyjątkiem jest przypadek, kiedy biokominek został wbudowany w ścianę.

Czym palić?

 

Biokominki rozróżniamy ze względu na rodzaj paliwa:

  • żelowe – do spalania wykorzystuje się gotowe wkłady żelowe
  • paliwo płynne – zamontowane na stałe palenisko, które uzupełnia się biopaliwem z butelki dodatkowo mogą być wyposażone w zbiornik na olejek eteryczny.

Biokominiki co raz częściej pojawiają się w mieszkaniach czy wnętrzach publicznych. Elementy niezwykle proste w montażu i nie wymagające żadnych instalacji. Ponadto doskonale sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła jak i również designerski element wystroju.

Przykłady biokominków

biokominek3

biokominek2