Jak wybrać odpowiedni materac?

Głęboki nieprzerwany sen to ambrozja dla ciała, duszy i umysłu. Przyczynia się do poprawy koncentracji, zwiększeniu wydajności, oraz wpływa na stan zdrowia i dobre samopoczucie. A receptą na osiągnięcie takiego stanu jest odpowiedni materac. Jak więc wybrać model idealny dla naszego ciała?

Komfort szyty na miarę

Maksymalny komfort wypoczynku zapewni nam odpowiednia twardość materaca, stąd też bardzo istotne jest dopasowanie modelu do naszej wagi i jej rozmieszczenia. Najwygodniejsze materace cechuje prawie idealne dopasowanie się do naszego ciała, a także do każdego ruchu osoby na nim leżącej, co wpływa na naturalne ustawienie kręgosłupa w każdej pozycji. A więc jest to recepta na koniec bólu pleców zaraz po przebudzeniu.

Jeśli w łóżku jesteś osobą bardzo “ruchliwą“ i często zmieniasz pozycje to koniecznie zainteresuj się materacami tzw. “kieszeniowymi”, który główną zaletą jest szybki czas reakcji oraz natychmiastowe rozpoznanie kształtu ciała, co zapewni łagodzenie napięcia mięśni. Materace termoelastyczne są pozbawione tej zalety, gdyż wykonane są z pianki. Zaletą spania na materacach tego typu jest uczucie niezwykłej miękkości oraz poprawione zostaje krążenie krwi (po nagrzaniu pianka, powoduje uczucie gorąca) – a więc jest to pozycja skierowana do osób które marzną podczas snu. Warto również zaznaczyć, ze ze względu na swoją miękkość, nie jest to materac polecany dla małych dzieci.

Na wybór materaca ma wpływ też jego cena, która niekiedy, przy wyborze modeli najwyższej jakości, które dają najwyższy komfort snu jest zbyt wysoka. Jednak korzyści płynące z odpowiednio dobranego materaca są nieocenione