Wnętrza wypełnione naturą

Odwzorowanie natury we wnętrzach, nie jest nowością w trendach związanych z aranżacją pomieszczeń. Naturalny materiał zawsze inspirowały projektantów płytek ceramicznych. W tym roku modne stało się naśladowanie betonu, kamieni naturalnych, metalu i drewna. Odpowiedni dobór płytek może nadać naszemu wnętrzu naturalnego uroku.

Imitacja drewna

Jak widać stosowanie drewna z domu nie wychodzi z mocy, stąd też wielu producentów dorzuciło do swojej oferty płytki imitujące drewno. Obecnie kolekcje płytek drewnopodobnych produkowane są w takich formatach, że nawet w łazience można stworzyć iluzję parkietu. Co więcej w ofercie z pewnością znajdziemy różne odcienie brązu czy szarości. Dość ciekawym pomysłem jest zastosowaniem płytek drewnianych do obudowy pod umywalkę, czy obłożenie półek. Producenci tworzą płytki do różnych zastosować, a nawet tworzą charakterystyczne dla drewna odkształcenia przy sękach i zagłębieniach. Jak widać jedyny ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

plytki-drewniane

Imitacja kamienia

Dla tych, którym drewno nie do końca przypadło do gustu, polecamy płytki ceramiczne będące imitacją kamienia. Kamień jako materiał jest stosowany we wnętrzach, rustykalnych, stylizowanych, a także naturalnych. Dużym minusem dla naturalnego kamienia jest jego cena, która nie należy do najniższych i wiąże się z cech samego materiału jak i obróbki. Dlatego doskonałym zamiennikiem są wspomniane wcześniej płytki imitujące kamień. Do wyboru mamy płytki: betonowe, ceramiczne oraz gipsowe. Ciekawą propozycją są płytki odwzorowujące naturalną fakturę zastygłej magmy.

plytki-kamienne