Świąteczne dekoracje na Boże Narodzenie

Święta to czas, kiedy chcemy dodać naszym wnętrzom odrobinę magii. W sklepach bez trudu znajdziemy ozdoby do kuchni, czy salonu, jednak dekoracje na Boże Narodzenie możemy wykonać samodzielnie. Najlepiej zaangażujmy w ich przygotowanie całą rodzinę, aby wspólnie poczuć klimat nadchodzących Świąt.

Święta zamknięte w słoiku

Słoik wypełniony suszonymi plastrami pomarańczy, jabłka lub goździkami będzie doskonale wyglądał na kuchennym blacie. Jak go zrobić? Przygotuj duży słoik, możesz wykorzystać również szklane naczynie lub pojemnik zamykany metalową klamrą. Następnie ułóż na dnie pokrojoną w plastry, wysuszoną pomarańczę, świąteczne pierniczki lub oprószone sztucznym śniegiem szyszki. To co włożysz do słoika zależy wyłącznie od Twoje wyobraźni. Zamknięte naczynie udekoruj wstążką w biało-czerwone lub biało-zielone paski i wetknij do niej laskę cynamonu. Słoik będzie pięknie wyglądał, w po otwarciu również cudownie pachniał aromatem Świąt.

 

Kolęda na ścianie

Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie nie muszą być przaśne i kolorowe. Miłośnicy stylu minimalistycznego mogą samodzielnie przygotować nowoczesną grafikę, która będzie idealnym dopełnieniem surowego wnętrza. Do przygotowania ozdoby będziesz potrzebować ramkę na zdjęcie średniej wielkości (najlepiej szarą lub czarną), starą, pożółkłą gazetę, szablon z tekstem kolędy oraz czarną farbę do malowania na szkle. Przyklej taśmą szablon do szybki, wyciągniętej z ramki i wypełnij go farbą. Gdy namalowana grafika dobrze wyschnie, możesz usunąć szablon.Następnie opraw odpowiednio przyciętą stronę gazety i umieść pod szybką. Grafika jest gotowa do zawieszenia w sypialni, przedpokoju lub salonie.

 

Gwiazdkowe witraże

Chyba każdy z nas robił w szkole witraże, wykonane z bibuły i czarnego kartonu. Podobna ozdoba, w bardziej nowoczesnym wydaniu, będzie doskonałą dekoracją na Boże Narodzenie. Przygotuj falistą tekturę, najlepiej w kolorze złotym, czerwonym i zielonym. Wytnij średniej wielkości choinki, gwiazdki lub dzwonki (proste szablony do odrysowania znajdziesz bez trudu w internecie).  Ten sam kształt, ale nieco mniejszy, wytnij wewnątrz każdej figury. Do wykonania jednego witrażu będziesz potrzebował dwa wycięte wzory oraz kawałek dopasowanej folii (możesz wykorzystać w tym celu “koszulkę” do papieru). Włóż folię w środek i sklej dwie części swojej ozdoby. Następonie zrób dziurkaczem otwór na wstążkę. Dekoracja będzie piękne wyglądała na oknie.

 

ozdoba boże narodzenie