Trendy wnętrzarskie na 2017 rok

Wraz z nadejściem nowego roku, zapowiadają się nowe trendy w aranżacji wnętrz. Targi branżowe to idealna okazja do zapoznania się z tym, co będzie modne w przyszłym sezonie. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na gruntowne przemeblowanie wszystkich pomieszczeń, gdyż pożądany efekt można osiągnąć poprzez zmianę kolorystyki, pojedynczego mebla czy też dodatków. Jak wyglądają trendy wnętrzarskie w 2017 roku?

Kuchenna aranżacja wnętrz w 2017 roku

W 2017 roku szykuje się powrót do szlachetnego drewna, dzięki czemu zacisze domowe nabiera pożądanego klimatu i możliwe staje się odcięcie od meczącego gwaru miejskiego. Wśród nowości znajdziemy nie tylko fronty imitujące ceramikę czy skórę, ale także beton i kupfer oxid, idealnie naśladujące beton i spiek ceramiczny. Do kuchni wkraczają fronty ręcznie wyrabiane z cementów portlandzkich, do których można dobrać w identycznych kolorach panele i półki, dzięki czemu aranżacja całego wnętrza nabiera spójności. Wraz z nadejściem nowych trendów wnętrzarskich, kuchnie zdominują kolory ziemi, zielenie oraz odcienie niebieskiego. Można śmiało eksperymentować z kolorami, czyli łączyć barwy pokrewne czy też tworzyć aranżacje oparte ma kontrastach.

kuchnia

Powrót dzikości, czyli poczuj się jak w dżungli

W tegorocznych wnętrzach królują naturalne materiały w stonowanej kolorystyce. Duża ilość zieleni w połączeniu z brązem, beżem czy szarością to hit tego sezonu. W związku z tym największą popularnością cieszyć się będą meble w odcieniu butelkowej zieleni oraz w ciemniejszych tonacjach, a także te z roślinnymi motywami. Jeśli chodzi zaś o materiał, z których meble zostały wykonane, to na pierwszy plan wysuwa się ceramika, skóra, drewno, kamień, wiklina i wełna.

lawka

Drewno przede wszystkim

Dzięki wprowadzeniu do wnętrza drewnianych mebli można nadać mu przytulności oraz swojskiego klimatu. Fauna i flora jest przewodnim motywem tego sezonu. Drewniane i masywne meble w połączeniu z miękką sofą i fotelem, a do tego drewniane podłogi i dekoracje to z całą pewnością wyjątkowa propozycja, która wkroczy do naszych domów wraz z 2017 rokiem. Mile widziane są dodatki w postaci ceramicznych i kamiennych elementów. Warto stawiać też na meble drewniane, na których widoczne są wyraźnie sęki, gdyż do łask powraca niedoskonałość.

apartament

Powrót rattanu

Miłośnicy wytrzymałych mebli rattanowych z całą pewnością będą zadowoleni, gdyż na nowo dostrzeżono piękno i naturalność plecionki rattanowej. Wraz z połączeniem jej z drewnem i metalem można otrzymać niezwykle efektowne meble typu krzesła, bujane fotele, stoły, a nawet otwarte półki. Dzięki temu wnętrze staje się praktyczne i zyskuje na lekkości.

rattan