Naturalne materiały w materacach

Zdrowy sen to podstawa, jednak nie zawsze producenci idą zgodnie z myślą tej zasady i dość często w swoich ofertach “serwują” nam materace, kołdry czy stelaże, które zawierają substancje szkodliwe. Dlatego aby odnieść najwyższy komfortu podczas wypoczynku należy wiedzieć, dlaczego użycie naturalnych materiałów jest tak ważne, oraz czym kierować się podczas wyboru.

Końskie włosie w Twoim materacu

To co może nas na początku zdziwić to obecność końskiego włosia w materacu, jednak zagłębiając się w temat, dowiemy się, że odgrywa szczególną rolę. Końskie włosie w przekroju jest rurką, co umożliwia odprowadzanie wody produkowanej przez nas podczas snu, a więc powstrzymuje rozwój bakterii czy alergenów. Dzięki temu chroni wnętrze całego materaca przed zabrudzeniem czy zanieczyszczeniami. oraz zapewnia większą trwałość i komfort snu. Podsumowując jest to niezwykle zdrowy i ekologiczny materiał, którego obecność w naszym materacu czyni go wysokiej jakości produktem.

Wełna

Główna zaleta wełny to dobroczynne właściwości antyalergiczne, co dla osób nadwrażliwych jest wybawieniem. Wełna czyni materac miękkim, puszystym, wchłania wilgoć i zapobiega pojawianiu się grzybów czy roztoczy. Poza tym, gwarantuje optymalną wentylację naszego ciała podczas snu. Ciekawostką jest, że poprzez delikatne obniżenie temperatury naszego ciała, spowalnia tętno, dzięki czemu serce bije spokojniej, a my możemy cieszyć się udanym i komfortowym wypoczynkiem.