Dom na wodzie

Marzy Ci się luksusowy dom na wodzie? Uważasz, że jest to komfort, w który warto inwestować? Chcesz poczuć wiatr we włosach oraz marzysz o widoku wschodu i zachodu słońca na bezkresnym horyzoncie? Jeśli tak, to fundamentem Twojego domu będzie woda!

Jachty motorowe dawno już przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową a ich głównym zadaniem jest sprawianie przyjemności właścicielom, którzy szukają interesującej alternatywy dla tradycyjnych form wypoczynku. Od jakiegoś czasu w branży jachtów motorowych nastąpił rozkwit. Stocznie doskonale wiedzą, w którym kierunku pójść aby uniknąć kryzysu finansowego i wciąż mieć kalendarz wypełniony zamówieniami.

W morskim stylu

Posiadanie własnego jachtu jest nie tylko sposobem na podkreślenie zamożności właściciela. Głównie jest to interesująca alternatywa dla ogólnie dostępnych sposobów spędzania wolnego czasu. Dla niektórych pływający dom staje się sposobem na życie, szczególnie jeśli jego wyposażenie stanowi niewyobrażalny luksus. Dobór najwyższej jakości materiałów, markowe wyposażenie, nastrojowe oświetlenie, każdy szczegół od automatycznie rozsuwanego szklanego dachu po prysznice z masażami wodnymi ma sprawiać przyjemność.

Funkcjonalność i design

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na luksusowe “domy na wodzie”, projektanci jachtów to już niemal odrębna grupa zawodowa. Muszą się oni mierzyć ze specyficznymi wymaganiami oraz ograniczeniami. Przestrzeń użytkowa musi być wykorzystana co do centymetra. Zabudowy są odpowiednio wzmocnione, a meble solidnie przykręcone do podłogi. Z reguły projektanci stosują materiały wykończeniowe najwyższej jakości. Tak naprawdę jedyną barierą co do funkcjonalności oraz designu są finanse przyszłego właściciela.

Wnętrze

W środku luksusowego jachtu możemy znaleźć przestrzenny salon, sypialnię (jedną, dwie, trzy….itd), łazienki, bar, jadalnię, kino domowe, jacuzzi, salę gimnastyczną czy lądowisko dla prywatnego helikoptera. Ciekawostką jest, że na łodzi o długości powyżej 12-14 metrów w standard wchodzi garaż na rufie np. dla skuterów wodnych.

Decydując się na jacht możemy być pewni, że nie znajdziemy tutaj nic sztucznego, żadnych imitacji skóry, wszystko jest najwyższej jakości i solidnie wykonane. Jest to komfort, w który (jeśli tylko mamy wystarczające fundusze) warto zainwestować.

Zdjęcia

luksusowy jacht

taras na jachcie