Dekoracja mieszkania lub domu na święta ręcznie robionymi ozdobami

dekoracje choinkowe

Urok Bożego Narodzenia znaczony jest naszymi myślami i rzeczami, które sami przygotowujemy. Wigilijna kolacja niezmiennie urzeka nas nie tylko czasem, ale i kulinarnym smakiem, którego nie da się przyrównać do żadnego innego. Podobnie jest z dekoracją mieszkania, samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne pozwalają na wprowadzenie ducha świąt i spotęgowanie radości.

Zaproś wszystkich do dekoracji

Wspólne wykonywanie świątecznych dekoracji jest propozycją praktycznie dla każdego. Przedświąteczny, miły gwar, różnorodność pomysłów i wspólnie wykonywane zadania zdecydowanie łączą i sprawiają, że stajemy się sobie bliżsi. Proste ozdoby świąteczne nie wymagają mistrzowskich zdolności artystycznych, ale serca i wspólnie spędzonych chwil.

Jednym z pomysłów na przedświąteczne wieczory może być masa solna, a konkretnie różnego rodzaju figurki i motywy świąteczne, które wykonamy. Potrzebujemy tylko szklanki mąki, szklanki soli i odrobinę wody, by z przygotowanego ciasta wykrawać serca, gwiazdki lub lepić anioły. Wypieczone w piekarniku zawieszki, wystarczy pomalować i powiesić na choince.

Inspiracje z jesiennego parku


Stworzenie bożonarodzeniowej girlandy czy subtelnej ozdoby stołu nie musi wymagać dużych nakładów finansowych. Jesienny park jest pełen „materiału”, z którego z powodzeniem wykonamy każdą ozdobę. Przymocowane do siebie szyszki, pomalowane srebrnym, złotym lub białym sprayem i poprzeplatane wesołą, świąteczną wstęgą mogą zawisnąć nad drzwiami, lub stanowić boczną ozdobę stołu. Minimaliści mogą ze świątecznego papieru i mniejszych szyszek stworzyć Mikołaje. Wystarczy jedną cześć szyszki obwiązać papierem, który związujemy u góry w czubek, namalować lub nakleić oczy i świąteczna mini ozdoba gotowa.


Świąteczne lampiony

Nie ma magii nastroju bez delikatności małych światełek. Bożonarodzeniowe lampiony potrafią kosztować wiele, ale jeśli zajrzymy do naszych spiżarni, z pewnością znajdziemy tak przynajmniej jeden niepotrzebny słoik. Posmarowany z zewnątrz nierówno świeczką i następnie pomalowany sprayem będzie przypominał przepiękny witraż. Boki słoika można oblepić białym materiałem lub kawałkiem koronki, a do zapalona w środku świeca zachwyci nas nieprawdopodobnym blaskiem.