Przygotuj mieszkanie na Wielkanoc

jajka-wielkanocne

Wielkanoc to szczególny czas, który chcemy uczcić spędzając z bliskimi. Warto podkreślić wyjątkowy charakter tych spotkań dbając o odpowiednio uroczysty wystrój wnętrza. Podpowiadamy, jak udekorować mieszkanie i stół wielkanocny w Wielkanoc 2017, aby podkreślić wyjątkową atmosferę świąt.

 

Tradycyjnie czy oryginalnie?

Tradycyjnie święta wielkanocne kojarzą nam się z wiosennymi kolorami, roślinnymi i kwiatowymi motywami, kolorowymi pisankami i wesołymi króliczkami. Te motywy powinny być obecne w naszym mieszkaniu podczas świąt wielkanocnych. Na tę okazję stół nakrywamy eleganckim obrusem, posiłki serwujemy na uroczystej zastawie, ustawiamy wazony pełne świeżych kwiatów. W eksponowanych miejscach układamy pisanki lub figurki nawiązujące do świątecznych motywów. Świąteczny charakter często tworzą z pozoru drobne detale – takie jak ustawione świeczniki, stroiki czy klamerki do serwetek.

 

Styl eco i rustykalny

Do tego tradycyjnego schematu coraz częściej wprowadzamy drobne urozmaicenia. Do podkreślenia wyjątkowej atmosfery świąt wielkanocnych doskonale nadaje się styl eco lub styl rustykalny. Coraz więcej osób decyduje się na wybór stonowanych kolorów, takich jak brązy, beże i zieleń naturalnych materiałów. Wielkanocna aranżacja wnętrza w takiej stylistyce bardzo silnie inspirowana jest pięknem przyrody. Rustykalny styl nadaje aranżacji przytulności, którą podkreślają motywy zabawnych zajączków i kurczaczków. Innym ciekawym pomysłem może być aranżacja w stylu bajkowym, który pozwala na wiele kreatywności.

 

Prostota i elegancka

Dekorując mieszkanie na Wielkanoc 2017 czy przygotowując stół wielkanocny, warto pomyśleć o tym, by prezentowały się harmonijnie. Ilość ozdób niekoniecznie przekłada się na dobry wygląd całości. Zamiast zagracić stół, warto pomyśleć o tym, by wybrać kilka efektownych dodatków dobrej jakości i pomyśleć o odpowiednim dopasowaniu kolorystycznym. Na pewno warto zwrócić uwagę na zastawę, na której podajemy wielkanocne posiłki. Warto wybrać szczególnie elegancką. Dobrym ponadczasowym wyborem będzie porcelana. Zawsze sprawdzi się biała, chociaż w ostatnim czasie bardzo modne są subtelne motywy kwiatowe czy roślinne. Warto wybrać również pasujące wielkanocne figurki.

 

tulipanZ pewnością zawsze dobrym pomysłem będą również świeże kwiaty. Warto postawić na stole wazonik z tulipanami, narcyzami, forsycją czy baziami. Dzięki temu poczujemy w domu radosny, wiosenny klimat. W takiej atmosferze trudno nie cieszyć się ze świąt spędzanych razem z bliskimi. Podawane potrawy w pięknej oprawie smakują lepiej.