Cegła w domu – nowoczesne aranżacje

Jeden z gorących trendów tego roku – ceglana ściana. Świetnie sprawdza się w kuchni, salonie, a nawet sypialni. Dowiedź się jak osiągnąć efekt ceglanej ściany w Twoim domu.

Cegła – trend w architekturze wnętrz

Mówi się, ze cegła to charakterystyczny materiał , który pasuje do wnętrz klasycznych, loftowych, stylizowanych, skandynawskich i nowoczesnych. Obecnie producenci prześcigają się w zaoferowaniu klientowi jak najszerszej gamy kolorystycznej oraz formy cegieł, dzięki czemu może być obecna w każdym pomieszczeniu, nawet łazience.

Zalety cegły

Pełnowymiarowe cegły, lub ceglane cienkie płytki charakteryzuje wysoka odporność na ogień, wilgoć,uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo świetnie izoluje pomieszczenie. We wnętrzu prezentuje się świetnie, dominuje, intryguje, przyciąga oko i nadaje ciekawego charakteru. Jednak należy znać umiar, zbyt duża ilość tego materiału może przytłoczyć, a my osiągniemy efekt inny od oczekiwanego. Dlatego jeśli nie znamy się na wystroju wnętrz z użyciem płytek ceglanych warto poprosić o radę specjalistów z branży. Ponadto warto pamiętać, że ze względu na swoją strukturę cegła będzie elementem dominującym, kluczowym i to pozostała część pomieszczenia musi być podporządkowana temu rozwiązaniu.

płytki-ceglane-w-salonie

O czym warto pamiętać

Jeśli zdecydujemy się na obecność cegły w naszym mieszkaniu czy domu, warto wiedzieć, że w przypadku złego wykorzystania, może ona zmniejszyć pomieszczenie, a usunięcie płytek ceglanych będzie wiązało się z dużym nakładem pracy. Aby uniknąć efektu zmniejszenia pomieszczeń można wybrać cegłę w kolorze białym, który posiada dwie bardzo istotne zalety: nie przytłacza kolorem oraz optycznie powiększa pomieszczenia.